Botanickým světem INTERNETEM!

Kniha — zdroj moudrosti, studnice poznání! Tak tento fakt hraje v evropské kultuře jistě nezaměnitelnou roli! Jsou však i jiná média, třeba televize — v tomto případě už se ale moudrost často dává do uvozovek. "Internet? No to snad nemyslíte vážně!" slýchávám dodnes od řady lidí i notně vážených.

Internetu se vytýká spousta věcí: především nesouměřitelnost v důvěryhodnosti informací, také přílišná proměnlivost (záměrně odhlížím ještě od dobrého tuctu dalších výhrad, ty uvádět nehodlám, nejsou totiž opodstatněné). A přesto je internet tady, médium značně neposedné, v mnohém výjimečné, ba přímo tak jedinečné, že někteří asi nikdy nepochopí jeho klady.

Osedlat internet je opravdu těžké a když se o to někdo pokusí, je třeba mu rozhodně zatleskat. Jednoho takového člověka znám i v české internetové botanice! Jmenuje se Jiří Jakl a je tvůrcem webu Botanika u nás, který najdete na adrese www.sweb.cz/b.unas. Autor sám mi prozradil, že se snaží soustředit všechny podstatné botanické internetové odkazy české (- od oficiálních stránek vědeckých pracovišť a botanických zahrad až po privátní weby zájmové a popularizační), rozhodně se nechce vyhýbat ani zahraničnímu botanickému světu. Klíčem k pořadí odkazů by měla být návštěvnost, význam a serióznost odkazovaných stránek — je tedy jasné, že zde bude docházet i ke změnám, dá se říci, že stránka bude i určitou statistikou úrovně českého botanického internetu.

Výtka: náš webmistr tvrdí, že design tohoto webu se podobá většině internetových stránek z roku 1994

Positiva: tento web naprosto skvěle splácí dluh drtivé většiny českých internetových stránek z oblasti botaniky, (ruku na srdce) tvůrce udělal za nás to, co jsme prostě skutečně sami nezvládli. Za to mu patří velký dík. Pane Jakle, budeme Vás přátelsky zneužívat!

Vložil Gaston 13. 12. 2003 v 02:23 - Trvalý odkaz

 

Florian.nikde.cz