eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí

Inzerce akcí

Červen 9th, 2007 by Jiří Jakl

Poskytnutí adekvátní informace o pořádané akci je stejně důležité jako samotný okamžik, kdy probíhá vlastní setkání účastníků a vedoucího či pořadatele (nikdo se o akci nemusí pořádně ani dozvědět, naopak přijde příliš zájemců s nepatřičným očekáváním nebo kvůli neúplnosti informací akce nezaujme či na ni někdo netrefí do správného časoprostoru apod.). Dosud je problematika informatiky pomíjena a mnoho lidí ji nepovažuje ani za vědu, ale při bližším seznámením s praktickými aplikacemi přichází změna názoru. Příchod informatiky vyvolává stejné reakce, jako když se začalo kázat “zkušeným lékařům”, že mají před chirurgickými zákroky používat dezinfekci nebo když Komenský přišel s učením, jak by se mělo učit (dodnes však existují učitelé vyzdvihující svoji odbornost či letitou praxi odmítáním seznámení se s učením o učení s odkazem, že didaktika jsou jen “kecy” lidí, kteří beztak sami nic nejsou schopni naučit a také to pak podle toho vypadá). Všichni máme obavy z neznámého, proto zde mnohdy ještě panují jisté předsudky o “profesionálech k ničemu” (tj. informaticích). Dobu ale navíc mění moderní informační technologie spojené s vývojem počítačové techniky, software a síťového propojení, jejichž význam použití roste a kdo je neumí využít (nebo na to nikoho nemá), pomalu ale jistě zaostává (uživatelské návyky se mění), ať je “vědecký a odborný” sebevíce.

Tímto se vydejme od úvah o informatice k jádru věci. Nástěnky a ústní předávání informací neztrácí význam, stejně jako inzerce v tiskovinách či vysílacích médiích (televize, rozhlas). Novým fenoménem se však v informatice stává Internet se stále lepší dostupností, rostoucím počtem uživatelů a donedávna netušenými možnostmi. Cestou jak oživit stránky jsou aktuality, mezi něž patří i kalendáře s informacemi o pořádaných akcích. Provozovat vlastní kalendář je pěkná dřina ať informace někde vyhledáváte pro kalendář vlastní nebo jste organizátorem a musíte rozesílat a vyplňovat informace všude možně provozovatelům kalendářů. Přitom Internet umožňuje automatické šíření informací a jejich třídění. Vhodně nastavený systém může nejen jediným zadáním informace oslovit množství lidí, ale také určit jaký typ lidí a jaké jejich množství odkud má být osloveno a jakou informaci mají získat.

Pokud jde o akce spojené s přírodou, je hojně využíván kalendář Ekolistu. Inzerce je zde zdarma, bohužel informace jsou zpracovávány “ručně” a doba do jejich zobrazení trvá i několik dní. Funkční kalendáře nabízí i např. Enviweb.cz, Příroda.cz, dále mohou být kalendáře jen pro určitý region např. neziskovek Královéhradecka, kalendáře provozované úřady jako např. Královéhradecký kraj - kulturní akce atd. Obvykle lze akce filtrovat, ale zadávání údajů a nakonec i hledání informací o akcích v různých kalendářích a formulářích unavuje jak návštěvníky Internetu, tak pořadatele akcí.

S vizionářským řešením však přichází BioLib.cz (biologický web Ondřeje Zichy). Výzva zní asi takto:

Přicházíme s kalendářem akcí pro odborníky i laickou veřejnost, pořadatele i potenciální účastníky akcí. Rádi bychom umožnili efektivní inzerci akcí pořádaných v ČR se zapojením širokého spektra webů - provozovatelů různých biologických serverů (možnost zobrazení akcí vztahujících se k určenému zaměření či lokalizaci akcí - jedinkrát zadaná data budou moci být dostupná na více zapojených webech). Informace o akcích budou procházet kontrolou a budou je moci zadávat registrovaní uživatelé.
V současné chvíli projekt prochází vývojovou fází na http://www.biolib.cz/cz/events , další info k funkci naleznete na stránce http://www.biolib.cz/cz/help/id221

Prosíme Vás o jakékoli připomínky a zhodnocení, zda struktura kalendáře je z Vašeho pohledu vyhovující, jaké funkce byste v této aplikaci uvítali apod. Naše aktivita je v tomto ryze dobrovolnická, ambice však veliké. Provozujete-li vlastní web a máte zájem o doplňující kalendář se zajištěným přísunem informací, kontaktujte nás!

Jirka Jakl a Ondřej Zicha

Zájemcům o problematiku daného projektu lze dále doporučit “manuál” Projekt CEBA

Dále doporučuji příspěvek Jakl J. (2006); Současné dendrologické akce pro veřejnost; COYOUS 2006 - VII Konference mladých vědeckých pracovníků (2006-11-23) on-line Autorem jsem já, příspěvek se týká akcí dendrologických, leč mnoho zákonitostí platí obecněji. Připomíny prosím na botanika.cz@seznam.cz

Posted in Botanopolitan |

36 Responses

 1. Botanikus Says:

  Zajímavá služba ale myslím si,že to neřeší problematiku kalendářu. Naopak. Pokud se tomuto projektu nedostane patřičné propagaci, stane se pouze jedním z mnoha dalších kaledářů. Nebylo by lepší propagovat již stávající nejnavštěvovanější kalendář akcí (např. na ECN)?

 2. eBotanik Says:

  Problematiku kalendářů to řeší, ale samozřejmě za předpokladu širší aplikace, jinak samo souhlas - bylo by to další zbytečné “navíc” (a mám obavy, že třeba na akce v botanice stačí defakto jedna stránka typu http://ebotanika.net/?page_id=11 ). Základy aplikace biologického kalendáře nicméně máme, snažil jsem se oslovit pár webíků a existuje i celkem shoda, že je to zajímavé, zájem by byl, ale chce to dotáhnout (doprogramovat dle konkrétních požadavků, využít na několika webech a s odkazem na ně dopropagovat, tj. nejen na tomto webu). Konkrétní připomínky a požadavky mi dyštak prosím napiš, vím že jste o to měli také v Přírodou.cz zájem. Co je teď vůbec s Přírodou.cz, že tam teď funguje jen Atlas rostlin?

 3. beat by dre black friday Says:

  beat by dre black friday…

  After oil, shed pores and skin cells, and microorganisms are launched to just about any cosmetic, these little nasties do their ideal to colonize. As soon as a adequate colony of bacteria is living inside your make up, that bacteria is going to perform…

 4. cheap Toms Womens Flag 2014 Says:

  cheap Toms Womens Flag 2014…

  I black friday am really glad to read this website posts which eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí includes tons of useful information, thanks for providing these kinds of statistics….

 5. フェラガモ カチューシャ 安い Says:

  フェラガモ カチューシャ 安い…

  うん、あなたは正しいですの賛成でブログ、グーグル Webサイト%* Googleはある****%も 思い付くへ 素早く検索エンジンですぎ。…

 6. Black Friday Nike Mens Free TR pas cher Says:

  Black Friday Nike Mens Free TR pas cher…

  Excellent way of telling, and nice piece of writing eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí to take data about my presentation subject matter, which i am going to present in academy….

 7. ノースフェイス アウトレット Says:

  ノースフェイス アウトレット…

  この eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí 意志役立つ 視聴者の設定新しいサイト偶数または最初から最後まで| ウェブログ。…

 8. モンブラン ボールペン Says:

  モンブラン ボールペン…

  考え、記事%を*な楽しいを共有のために設計するためのありがとうございます****%である良い私はそれを読んだ理由、厥完全…

 9. モンブラン万年筆激安 Says:

  モンブラン万年筆激安…

  こんにちは 理由のために設計をサポートするために、この週末は気難しいですそのこの機会私はこれを読んでいる偉大 ポスト%****ここに私に*%家居住地。…

 10. mont blanc MEISTERSTÜCK Says:

  mont blanc MEISTERSTÜCK…

  I always spent my half an hour to read this webpage articles or reviews eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí all the time along with a mug of coffee….

 11. Parajumpers Jackets Women Outlet Says:

  Parajumpers Jackets Women Outlet…

  あなたは欲望に成長 精通 eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí のみこれを訪れる保つサイトと最新で更新されるニュース更新がここに掲載。…

 12. バーバリー アウトレット 公式 Says:

  バーバリー アウトレット 公式…

  こんにちはからすべての、理由私は本当に eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí この%を読み取る熱心%ブログポスト定期的に更新される。これは、で構成されています 良…

 13. モンベル ダウン Says:

  モンベル ダウン…

  私はこれ読んポスト 完全 に関するのトピックに関する 類似 |最新|最新|最新最新のツー日付と以前の技術、それはすばらしいアーティクル eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce a…

 14. モンブラン ボールペン 通販 Says:

  モンブラン ボールペン 通販…

  マーベラス何ブログそれは!このウェブページ eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí 与える 貴重 情報私たちに、それを維持する。…

 15. Livraison gratuite Shox R3 France 2015 Says:

  Livraison gratuite Shox R3 France 2015…

  What’s up, the whole thing eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí is going nicely here and ofcourse every one is sharing information, that really good, keep up writing….

 16. モンクレール アウトレット Says:

  モンクレール アウトレット…

  完全、しかしこの記事 eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí 与える 素敵理解まだ。…

 17. フェラガモ 財布 アウトレット Says:

  フェラガモ 財布 アウトレット…

  方法 ブログ eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí あなたのの賛成での支援のためのトラフィックを増やすための1追加の他のよりはもありますリンク交換つまり、そうはもそ…

 18. Cheap Shox NZ Free shipping 2015 Says:

  Cheap Shox NZ Free shipping 2015…

  When some one searches for his vital thing eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí , so he/she wishes to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here….

 19. Discount Free 3.0 Amphibious Free shipping Says:

  Discount Free 3.0 Amphibious Free shipping…

  Hi there, I want to subscribe for this weblog eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí to obtain most recent updates, thus where can i do it please help….

 20. バーバリー 福袋 Says:

  バーバリー 福袋…

  この記事では、執筆の作品%を eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí %約 |実際|で実際|真|真にYouTubeのビデオコードを埋め込む方法は本当に 便利 新しい新鮮インターネット…

 21. manteau frais new fourrure avec capuche moncler en noir mens en vente en ligne Says:

  manteau frais new fourrure avec capuche moncler en noir mens en vente en ligne…

  nike free run 4.0 v2 zapatillas para mujer antracitas platas equipo rojas christian marplesoft 100mm louboutin nude 2012 mia solano m2704l strapless a line lace and taffeta size2 to 26w bridal gown keyrings light blue silver hermes maggie sottero valen…

 22. ゴヤール 通販 Says:

  ゴヤール 通販…

  Your means of explaining all in this paragraph eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí is in fact fastidious, every one be capable of without difficulty understand it, Thanks a lot….

 23. 페라가모 Says:

  페라가모…

  こんにちは 同僚、素晴らしい 執筆の作品%を eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí %教育と完全 説明が定義、すべての時間をそれを維持する。…

 24. オークリー Says:

  オークリー…

  I いつも 研究をするために使用するポストの新聞で eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí パーセントが、今、私はウェブコンテンツウェブのおかげで|記事|記事やレビュー、…

 25. 微信群 Says:

  微信群…

  The article has really peaks my interest….

 26. Nike JORDAN Says:

  Nike JORDAN…

  My husband and i were very joyful when Jordan managed to deal with his homework from the precious recommendations he discovered out of the web page. It is now and again perplexing to just continually be handing out information and facts that many the r…

 27. nike Says:

  nike…

  job for bringing something new to the web!…

 28. nike joedan Says:

  nike joedan…

  I have to say….

 29. 喬丹官網 Says:

  喬丹官網…

  You made some first rate points there….

 30. Montblanc Outlet Sale Says:

  Montblanc Outlet Sale…

  This piece of writing eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Inzerce akcí presents clear idea designed for the new users of blogging, that actually how to do blogging and site-building….

 31. Factory Coach shoes Outlet Says:

  Factory Coach shoes Outlet…

  Hilary Swank’s clutch featured the brooch detail in solid silver shiny. This online outlet will force you to be satisfied whenever they want whenever you would able purchase! He was a shoemaker at Chanel and YSL in succession….

 32. 安福相册 Says:

  安福相册…

  just great!…

 33. 安福相册 Says:

  安福相册…

  nicely…

 34. p2all.com Says:

  p2all.com…

  and let me tell you,…

 35. www.keko.es Says:

  www.keko.es…

  remove me from that service? Thanks!…

 36. camisetas de futbol Says:

  camisetas de futbol…

  hit the nail on the head….

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.