eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Volby národní rostliny

Volby národní rostliny

Srpen 28th, 2008 by Jiří Jakl

Přeposílám upozornění: Nevím jestli víte, že se touto dobou volí tzv. “Národní ohrožená rostlina”? Jedná se o akci iniciovanou celoevropským sdružením “Planta Europa” a v ČR pak podporovanou AOPK a dalšími organizacemi. Nový mezinárodní projekt by měl především sloužit k ochraně původních druhů rostlin. Více info se dozvíte na Hoskovcově webu Botany.cz. Ovšem nekliká se na tomto serveru, ale přímo na PlantaEuropa.

Valná část botanické společnosti Botany.cz zná a často i “browsuje” a navíc je snadný k zapamatování i pro veřejnost (na rozdíl od anglického “plantaeuropa” a v něm vyhledávání odkazu v angličtině) a “svižně” reagující a aktualizující novinky. Spíš jde o to, než zvolit nejbáječnější rostlinu, hlavně tímto oslovit co nejširší - a to hlavně i NEBOTANICKOU - společnost a přimět tím k zamyšlení nad planě rostoucími rostlinami a jejich krásou a významem. Přímo přes server AOPK se to nedá tak “popularizovat” - ale viz -zde-.

V řadě evropských zemí “národní rostliny” zvoleny byly (za účasti široké veřejnosti a často i médií). Teď je na nás - na České republice - abychom si i my zvolili naši národní ohroženou rostlinu. Máte-li chuť se zapojit do hlasování a možnost informovat o volbě i co nejvíce známých… (ať nemáme v ČR “ostudu”, že jsme volbě rostliny věnovali málo sil a zapojilo se málo lidí ;-))


No mně se již podařilo hlasovat pro hořeček český - už že letos jsem navštívil jeho JAROem znovuobjevenou lokalitu :) Zároveň si ovšem myslím, že hlasování by nemělo být tolik vázáno především na internet, či dokonce jeden server - “národ” nejsou jen ti s přístupem k němu :)

Posted in Botanopolitan |

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.