eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Ekologičtí socani?

Ekologičtí socani?

Červenec 25th, 2008 by Jiří Jakl

Při ČSSD vzniklo nové ekologické uskupení nazvané “Zvonečník”. Veřejnost má bohužel malé povědomí o stínovém ministrovi Petržílkovi či poslancích této strany spojených s ochranou přírody (Böhnisch aj.), propagace ekologického programu ČSSD je spíše v kompetenci konkurenčních stran (zejména SZ upozorňuje na značnou kompatibilitu s jejím programem). Proto tu nové uskupení máme. Jistě umožní i lepší spolupráci a realizaci různých konkrétních aktivit ekologicky smýšlejících příznivců či řadových členů ČSSD. Vedení strany vítá vznik platforem, rozhodně ale cílem není sdružit “ekoteroristi” při straně.

Hospodářská prosperita, ohledy na životní prostředí, ekologické projekty a spojení s naší nejstarší politickou stranou (levicovou)? Jistě, už kvůli konkurenci na politické scéně v této oblasti to jistě stojí za podporu či alespoň toleranci příznivců jiných stran. Konkurence by ostatně neměla být o dosahování úspěchu díky přidušení druhého, ale předčit druhého lepším výkonem (politika nikoli dusícího a dušeného, ale běžící).

Protože řadu botaniků ekologie zajímá a Zvonečník je rostlina, více viz stránky zvonecnik.estranky.cz. Zájemci, ozvěte se…

Posted in Botanopolitan |

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.