eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Pražská lesnická

Pražská lesnická

Červenec 15th, 2008 by Jiří Jakl

Na FLD ČZU v Praze bych rád vyzvedl toto:

Konference COYOUS: Je to konference pro mladé vědce, kde je možnost získat první zkušenosti s presentacemi a publikováním, ale i možnost seznámení se s pracemi ostatních. Vynikající je internetová organizace akce (registrace ap.), viditelná i snaha organizátorů o zvýšení úrovně proti “minulým” ročníkům.

Studentské aktivity: Při fakultě máme dle fakultní presentace tři spolky - MOST : Myslivecký spolek : SPODEK

Filmaři: TV LESÁK - legendární skupina zejména díky snímku “Studoval jsem FLE” (jen to FLE už neexistuje - se rozdělilo). Souhrn nalezneme i na Amatérskéfilmy.cz.

Děkan: Podívejme se na něj v pozdravu “z Madridu”. Osobně mu děkuji za záštitu soutěže Pozor na invaze! a vyjádření k invazím. I skrze kritizovatelné ochránce přírody tu je vidno možná různá spolupráce, možnost nevyhýbání se vzájemné komunikaci, pomoci ap.

Tolerance minoritních názorů: Stejně jako se mluví o ekologickém zemědělství, ekologie se týká i lesnictví. Jsou různé názory, známá diskuse kolem stavu lesnictví by ovšem neměla zůstat jen na internetu, např. v Živě by se mohl objevit i názor či plánovaná řešení kritizované strany (lesníků obecněji). Také třeba na podzimní konferenci ČBS by nutně nemuselo dojít jen k názorovému souznění.

Posted in Botanopolitan |

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.