eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Prosba z pražské botanické

Prosba z pražské botanické

Červen 22nd, 2008 by Jiří Jakl

Přeposílám jednu prosbu:

Botanická zahrada Praha zažívá v současnosti velkou existenční krizi. Hrozí ji sloučení se ZOO, které MHMP nenápadně připravuje. Dalším velký problém je redukce sbírek. Nejistota a předpokládaná reorganizace po provedeném personálním auditu se totiž týká především odborných pracovníků – kurátorů sbírek a zahradníků. Stav zaměstnanců a struktura podniku navržená auditem nezajistí ani základní údržbu expozic, natož budoucí rozvoj zahrady.

Jako jedinou možnost uchování hodnot, které zahrada spravuje, vidíme v zahájení diskuze o postavení botanických zahrad ve společnosti a současně i v žádosti o ohodnocení expozic a činnosti naší zahrady. Doufáme, že naše anketa, kterou najdete na stránkách botanickazahrada.blog.cz, bude sloužit jednak k sebereflexi v rámci zahrady vlastní tak i jako podklad pro zastupitele, kteří o naší budoucnosti rozhodují.

Proto bychom Vás rádi požádali o vyplnění jednotlivých anketních otázek. Pokud neznáte naši botanickou zahradu, vyplňte prosím alespoň anketu o funkci botanických zahrad.

Současně bychom vás chtěli požádat, o zaslání této zprávy Vašim známým. Čím více lidí se zúčastní našeho malého “referenda”, tím větší bude mít váhu.

Kontext: Botanická zahrada, disneyland nebo geopark?

Posted in Botanopolitan |

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.