eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Hledá se rostlina s příběhem!

Hledá se rostlina s příběhem!

Květen 14th, 2008 by Jiří Jakl

Jste vědec zkoumající rostliny v laboratoři nebo v terénu? Pracujete jako botanik například v muzeu či ve správě chráněného území? Nebo se jen rád/ráda touláte přírodou? Máte zájem o rostliny a fotografujete?

Je tu další akce! Cílem je přitáhnout pozornost veřejnosti ke “kytkám” a ukázat, že vůbec nejsou nudné. Do soutěže můžete zasílat fotografie rostlin, k nimž se navíc váže nějaký biologický “příběh”. Ke snímku musíte přidat krátký komentář, proč je rostlina podle vašeho názoru zajímavá nebo významná pro vědu, lidstvo či ochranu přírody, případně jaký biologický jev fotografie ilustruje. Komentář nemusí být nijak dlouhý ani odborný, hlavně aby byl zajímavý.

Kategorie: 1) junioři do 20 let 2) profesionální biologové 3) veřejnost. Vítané jsou mikroskopické snímky od vědců stejně jako fotografie rostlin z procházek přírodou. V každé kategorii je 1. cena 10 000,- Kč, 2. cena 5 000,- Kč a 3. cena 3 000,- Kč. Nejlepší příspěvky budou 3.–7. 11. 2008 vystaveny v sídle Akademie věd na Národní třídě v Praze.

Podrobnosti o soutěži najdete na fotopribeh.avcr.cz.

Posted in Botanopolitan |

One Response

  1. eBotanik Says:

    No myslím, že tohle nabourá mýty jedné botanické společnosti a mýty jednoho botanického serveru. Jedni takové akce jako “vědyprosté” pomalu nenávidí a na akce zase mají patent druzí :)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.