eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Nový dendročasopis

Nový dendročasopis

Duben 6th, 2008 by Jiří Jakl

V oblasti dendrologie po setkání Dendrologické sekce ČBS a vyřešení problematiky ne/posílání dendrologických aktualit či pro sekci šikovných přesunů webů tu ze strany Přírodovědné společnosti máme akci “Řekněte nám…“.

Z pohledu člověka se zájmem o dendrologii tu vzniká nový časopis, který nejen bude moci číst, ale i do něho třeba přispívat (trošku jiné zkušenosti lze zaznamenat u samotné Botany.cz). Tu vyjdu z informací od kolegy Horáčka z Dendrologie.cz, který s nápadem dendrologického časopisu již před časem přišel. Časopis mají připravovat lidé znalí redaktořiny a ochotní do projektu vložit nejen svůj čas a úsilí, ale i vlastní peníze. To je slušný ukazatel toho, že to myslí vážně, protože o ně mohou také nakrásně přijít. Do časopisu mají mít možnost přispívat všichni, kdo zkrátka budou chtít spolupracovat - jediným rozhodujícím činitelem bude kvalita článku, ne jméno pod ním (čtenáře by neměli zajímat nějaké šarvátky někoho s někým). Lze počítat, že se zapojí různí kvalitní dendrologové (dnes stojící třeba i stranou těchto aktivit).

Osobně jsem velmi zvědavý, jak vyjde samotný nápad nového nestranného časopisu. Nelze si nevšimnout oficiálního spojení se třemi servery a jednou neziskovou organizací. Dovolil bych si poukázat i na určitou (možná jen optickou) nereciprocitu spolupráce. Možná je někomu internetové prostředí lhostejné, nicméně rozhodně to není oblast mimo botaniku a přeci jen již nežijeme v době svalů, ale rozhodujících informací. Vidno zatímco funkcionáři ČBS s Botany.cz spolupracují (viz předseda, severočeská pobočka), nějak na Botany.cz nenacházíme odkazy na stránky České botanické společnosti.

Od doby vydávání Dendrologických sdělení (časopis Dendrologické sekce ČBS) uplynula již delší doba a teď tu máme novinku. Lze jedině popřát mnoho štěstí, spokojených čtenářů a kvalitních článků. Důležitý je výsledek. Během krátké doby je to již druhá zpráva o novém přírodovědném časopise (již vydávaná je Naše příroda)

Posted in Botanopolitan |

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.