eBotanika.net - botanika na netu » Blog Archive » Práce na odkazech

Práce na odkazech

Září 28th, 2007 by Jiří Jakl

zelený link z nosného stébla

Předně eBotanika děkuje za přízeň, kterou ji věnujete - již nyní jsme alespoň na původní návštěvnosti Botaniky nikde. Bohužel práce jdou s větším skluzem než se dalo předpokládat, byť místní systém umožňuje poměrně rychlou editaci. Množství prověřovaných a dohledávaných odkazů je ale prostě velké a času nemnoho. Uživatel jistě postřehl, že hotová je sekce užitečné a akce, hotové jsou horní sekce světové botaniky. Objevily se i nějaké nové podsekce, ale celkově bohužel není hotový rozcestník přírody. Z pohledu českého uživatele je asi nejdůležitější český rozcestník, kde chybí již jen některé části “zdroje informací, užitečné potřebnosti”. Odkazy na staré stránky Botaniky nikde snad ale brzo zmizí, největší pozornost bude věnována dodělání botanických rozcestníků.

Nutno poznamenat, že i zastaralé přehledy odkazů mají svoji hodnotu. Lze tak vidět vývoj internetu a i nefungující odkazy upozorňují, že nějaké stránky (na jaké odkaz odkazuje) minimálně existovaly a pravděpodobně stále někde ještě jsou. Mazáním konců adresy se často dostante na stránky, kde dohledáte jejich původní odkazované součásti. Jen málokdy se mění celý název stránek a zadáním jména stránek do vyhledávače je snadno najdete. I staré odkazy pomocí ukázek názvů stránek Vás mohou nasměrovat na vhodnou formulaci vyhledávaného výrazu do vyhladávačů. Dá se ale říci, že kromě přesunů stránek významnou roli má i objevování se nových webů předčících mnohé weby starší (byť na svůj rozvoj měly více času).

Na rozcestnících budou práce dále pokračovat, nicméně více než doplňování uplně nových odkazů a sestavování aktuálních žebříčků dle kvality je nyní největší pozornost věnována prověření a dohledání již evidovaných odkazů z Botaniky nikde. Botanika nikde, byť na staré adrese již nefunguje (přesměrování jen do konce roku 2007), je stále k dispozici target="_blank">-zde- a odkázek na ni je i v blogrollu na místní vstupní stránce. Můžete tak i porovnat, jak rychle jakýkoli přehled o internetu ztrácí svoji aktuálnost (ale neřekl bych smysl - o tom jindy :-)

Posted in Botanopolitan |

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.