eBotanika.net - botanika na netu » 2007 » Březen

Vítejte na eBotanice!

Březen 18th, 2007 by Jiří Jakl

Vítejte na portálu vln české a světové botaniky! Vítejte na botanice na netu!

Botanopolitan (neboli to co se zobrazuje na hlavní stránce při vstupu do eBotaniky) by měl být doplňující “časopis” těchto stránek. Hlavním gró eBotaniky jsou rozcestníky (viz horní menu) navazující na tradici původního rozcestníku Botanika nikde. Otevřený je i hosting některých organizací (již nyní např. Dendrologická sekce ČBS).

Botanopolitan by měl mít návaznost na málo známé “Poznámky Botaniky nikde” (než informace, tak spíše komentáře a poznámky, vítány jsou i Vaše vlastní poznámky). Na těchto stránkách se budete moci setkávat s upozorněními na nové významnější publikace (typu “vychází nový Rothmaler, Květena…”), postřehy z konaných akcí, komentáře k aktuálním poměrům v botanice apod. Stále by však mělo platit “nebulvárně o botanice”. Ambicí rozcestníků je udržení tradice největšího národního rozcestníku pro (nejen) botaniky.

Adresa a jméno stránek jsou dány především tím, co bylo k dispozici. Každopádně Botanika.cz patří Koberce K+K; Botanika.com, Botanika.net či Botanika.org jsou obsazeny podobně jako totéž s Botany… (Botany.cz vznikla nedlouho po eBotanice). Zvolené začáteční “éčko” se snad zapamatovat dá, stránky odkazují na síť stránek, takže středoevropsky znějící “ebotanika na netu” snad není špatná volba.

Posted in Botanopolitan | 6345 Comments »